FDU.cz

Daně a účetnictví

Oblast daní, daňové evidence a účetnictví je nedílnou součástí podnikatelských či firemních financí. Aby však tato oblast fungovala efektivně, je nutné zajišťovat vedení účetnictví či daňové evidence průběžně a reagovat tak na změny uvnitř firmy i daňového prostředí. Po skončení účetního/daňového období je zpravidla již pozdě k dodatečným řešením.

Externí vedení účetnictví představuje celou řadu výhod:

 • úspora nákladů - mzdy, vybavení, školení zaměstnanců
 • časová úspora a možnost vložit časové možnosti do svého podnikání
 • bez starostí s aktuálními informacemi
 • zkušenosti díky řešení rozličných účetních a daňových problémů

Ceny za účetní a jiné doplňkové služby stanovujeme individuálně s přihlédnutím k charakteru podnikání a složitosti účetních operací. Pro informace o základních cenách za tyto služby pište formou kontaktního formuláře, rádi vám zašleme ceník účetních prací.

Služby v oblasti daní a účetnictví

 • vedení daňové evidence a účetnictví a služby s tím související
 • daňová optimalizace a poradenství
 • zpracování daňových přiznání včetně "zaměstnaneckých" a uplatňování výdajů procentem z příjmů
 • daňová přiznání k DPH, dani silniční, spotřební, darovací, z nemovitostí ......
 • zpracování přehledů pro OSSZ a příslušné zdravotní pojišťovny
 • zpracování mezd a s tím související personalistika
 • zastupování na úřadech a státních institucích
 • firemní či podnikatelské finanční poradenství - viz dále
 • možnost evidence příjmů a výdajů pomocí aplikace osobního či domácího účetnictví, kterou vyvíjíme jako evidenci všech plateb a jejich struktury v rodinném rozpočtu

Doplňkové služby v oblasti financí a finančního poradenství

Oblast daní a účetnictví souvisí nepochybně i s oblastí financí, díky zkušenostem v obou oborech jsme tak schopni zajistit poradenství v oblasti financí, včetně jejich produktového zajištění. Jedná se zejména o financování a úvěry, pojištění majetku, pojištění odpovědnosti, investice do finančních, majetkových a věcných aktiv, povinné ručení a havarijní pojištění a další speciální majetková pojištění.

Pro více informací o finančním poradenství pro podnikatele a firmy navštivte sekci Finance či partnerský projekt RFPplus.cz, který se zabývá rodinným a firemním finančním poradenstvím nebo si sjednejte schůzku a zjistěte možnosti v oblasti úvěrových a depozitních produktů v oblasti podnikání.

Služby v oblasti zaměstnaneckých úspor

Oblast zaměstnavatelských a zaměstnaneckých úspor představuje i přes všechny legislativní změny v minulých letech zajímavou možnost snižování daňové zátěže nejen zaměstnavatele, ale také jeho zaměstnance. Z příspěvků na životní pojištění či penzijní spoření/připojištění se neodvádí zdravotní a sociální pojištění a z těchto příspěvků se také neplatí daň z příjmů.

Díky propojení oblastí daní, účetnictví a finančního poradenství včetně oblasti produktového zavedení jsme schopni zabezpečit komplexní služby v oblasti optimalizace daňových úspor pro zaměstnavatele a jejich zaměstnance tak, aby tento systém byl maximálně efektivní pro všechny strany. V této oblasti je celá řada možných řešení, pro bližší informace a upřesnění kalkulace zaměstnaneckých výhod si sjednejte schůzku s finančním a účetním poradcem a dozvíte se vše potřebné k daňovým výhodám a dalším možnostem v této oblasti.

©Ing. Martin SVOBODA 2008-2023
Poslední aktualizace: 2.1.2023